Benim İşim Girişim Diyenlere 100 Bin TL Verecekler

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark A.Ş. tarafından birlikte organize edilen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışması ile teknoloji geliştirme içerikli, ticari değer taşıyan, yenilikçi iş fikirleri olan girişimci adaylarının, ekipleri ile birlikte iş fikirlerini hayata geçirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Bu yarışma ile başvurular alınacak yenilikçi iş fikirleri arasından en uygun olanlarının seçilerek bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır. Ayrıca iş fikri sahibi girişimci adaylarına Kayseri’de kurulu bulunan ve Teknopark tarafından işletilen girişimcilik merkezi olan Sera adlı ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri de sunulacaktır.

İş fikri yarışmasına, artırılmış gerçeklik, bilgi güvenliği, bulut servisleri, biyoloji, eğitim teknolojileri, finansal teknolojiler, giyilebilir teknolojiler, görüntü işleme, gıda teknolojileri, nesnelerin interneti, sağlık teknolojileri, robotik çözümler, tarım teknolojileri, temiz enerji, yazılım vb. ve diğer alanlara ait teknolojik iş fikirleri ile başvuru yapılabilmektedir.

BAŞVURU KRİTERLERİ

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
  2. Teknoloji tabanlı, gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve ticari değere sahip iş fikri sahibi
  3. 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle 18 yaşından gün almış
  4. Hali hazırda herhangi bir şirketin ortaklık yapısında yer almayan kişiler başvurabilecektir.

ÖDÜLLER

  1. Seçilen en fazla 10 takıma, her takım için toplam 6.000TL‘ye kadar prototip giderleri desteği
  2. Son aşamada en yüksek puanı alan ilk 3 takıma, sırasıyla 6.000 TL5.000TL ve 4.000 TL‘ye kadar prototip iyileştirme ve pazarlama desteği
  3. Seçilen en fazla 10 takıma 6 ay boyunca Sera Kuluçka Merkezi hizmetleri desteği
  4. Seçilen en fazla 10 takıma Lab Erciyes hizmetleri desteği
  5. Ön değerlendirme aşamasında seçilen takımlara girişimcilik kampı eğitimleri verilecektir.

Değerlendirme neticesinde toplamda 70 puan ve üstü alan en fazla 10 takıma destek verilecektir. Yarışma kapsamında 10 takımın destek alacağı taahhüt edilmez.  Ayrıca ödül serbest kullanım nakit destek olarak verilmeyecektir, onaylanmış prototip üretim planı çerçevesinde malzeme ve hizmet alımlarının ardından ödeme yapılacaktır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir